Prace nad mobilną wersja The Witness nadal trwają

Obiecuje Jonathan Blow.

The Witness to osadzona w otwartym świecie gra logiczna, która w styczniu zadebiutowała na PC i PlayStation 4. W planach jest też wersja na smartfony i tablety, ale dotychczas zbyt wiele o niej nie słyszeliśmy. Kilka dni temu autorzy zaznaczyli jednak, że prace wydaniem mobilnym nadal trwają.

Informację taką przekazał jeden z głównych projektantów produkcji Jonathan Blow – developer, który odpowiedzialny był za powstanie słynnej platformówki Braid. Podkreślił jednocześnie, że pod względem rozgrywki tytuł nie będzie odbiegał od edycji na duże platformy.

Reklama

Co oczywiście nie oznacza, autorzy nie wprowadzą pewnych zmian. Przede wszystkim zmodyfikowane zostanie sterowanie, które ma być dostosowane do ekranów dotykowych. Na razie testowane jest rozwiązanie opierające się na pacaniu palcem w ekran – po pojedynczym postać poruszy się z normalną prędkością, a po podwójnym zacznie biegać. Zmniejszony zostanie też poziom jakości oprawy wizualnej.

Data premiery mobilnej wersji The Witness nadal pozostaje jednak nieznana. Produkcja przygotowywana jest z myślą o urządzeniach z iOS i nie wiadomo czy kiedykolwiek zostanie wydana na sprzęcie z Androidem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy