Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Prace nad mobilną wersją Stasis nadal trwają

Reklama

Przepisano silnik gry.

Stasis to wydany w ubiegłym roku na komputerach osobistych przygodówka z elementami horroru opracowana przez studio The Brotherhood Games. Twórcy gry jakiś czas temu ujawnili, że zamierzają przenieść projekt na platformy mobilne, ale na razie niewiele wiadomo na ten temat. Niedawno autorzy uspokoili, że prace nad wydaniem na smartfony i tablety nadal trwają.

Akcja produkcji osadzona jest w realiach science-fiction. Głównym bohaterem jest niejaki John Maracheck, który pewnego dnia budzi się w tajemniczym ośrodku badawczym. Mężczyzna odkrywa, że jego rodzina zniknęła, podobnie jak inne osoby przebywające w placówce.

Jak nietrudno się domyślić, gracze muszą pomóc protagoniście w rozwikłaniu zagadki i odnalezieniu bliskich. Zabawa polega przede wszystkim na eksplorowaniu kolejnych lokacji oraz gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu łamigłówek. Ciekawostką jest fakt, że wydarzenia ukazano w rzucie izometrycznym.

Szczegółów na temat mobilnej wersji Stasis wciąż jest niewiele. Twórcy gry w najnowszym wpisie opublikowanym na blogu studia The Brotherhood Games podkreślili, że prace nad wydaniem przygotowywanym z myślą o smartfonach i tabletach trwają. Na jego potrzeby zostanie całkowicie przepisany silnik produkcji.

Docelowo tytuł ukazać ma się na urządzeniach działających pod kontrolą systemu iOS. Niestety na razie nie wiadomo czy kiedykolwiek pojawi się na sprzętach z Androidem. Warto też przy okazji wspomnieć, że autorzy pracują nad samodzielnym dodatkiem do przygodówki o nazwie Cayne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje