Reklama

Prace nad Drifterem nadal trwają

Twórcy kosmicznego sandboksa obiecują, że nadal istnieje.

Drifter to zapowiedziana kilka lat temu produkcja studia Celsius Game, która jest kosmicznym sandboksem z elementami karcianki. Gra powstaje z myślą o PC (niedawno na Steamie w ramach wczesnego dostępu pojawiła się jej testowa wersja) oraz iOS. Od jakiegoś czasu słuch o projekcie zaginął, ale nie oznacza to, że został skasowany.

Na odbywającym się w tym tygodniu w San Francisco zjeździe twórców gier Game Developers Conference obecny jest Colin Walsh, założyciel studia Celsius Games. W rozmowie z serwisem TouchArcade wyjaśnił, że prace nad Drifterem nadal są kontynuowane. To nie wszystko, bo pokazał też nowy fragment rozgrywki uruchomiony na iPadzie mini. Jego zapis znajdziecie na końcu newsa.

Reklama

Produkcja osadzona zostanie w dużym, otwartym kosmicznym świecie, po którym gracz będzie mógł swobodnie się poruszać. Użytkownicy będą mogli nie tylko podejmować się realizacji rozmaitych misji rozlokowanych w różnych systemach, ale i zabawić się w handlarza kupując i sprzedając określone minerały. Ciekawostką jest fakt, że w trakcie rozgrywki będzie można natknąć się na losowe wydarzenia.

Data premiery Driftera nadal nie jest znana. Developerzy po raz kolejny zaznaczyli jednak, że gra pojawi się nie tylko na PC, ale i na iOS. Wspomniany wyżej filmik z nowym gameplayem pochodzącym z wersji mobilnej możecie obejrzeć poniżej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje