Reklama

Poznajcie nową planszówkę - Kingdoms

To głównie rozwinięcie znanych pomysłów, ale wykonane znakomicie.

Jeżeli zdarzyło się wam grać w gry planszowe takie jak Go (lub pochodne i podobne), niewątpliwie spodoba się wam również Kingdoms. Opiera się na podobnych zasadach: dwóch graczy (na jednym urządzeniu, tablecie lub smartfonie) stawia na zmianę swoje figury, zajmując stopniowo coraz większy teren. Strategia zaczyna się w momencie, kiedy figury trafiają na siebie i muszą się fortyfikować – o tę mechanikę oparta jest cała gra.

Produkcja Space Bears (nazwa studia nie mogłaby być bardziej odległa od charakteru ich pierwszej gry) wydaje się być doskonałym zabijaczem czasu, kiedy w poczekalni albo na stacji kolejowej oprócz smartfona mamy do dyspozycji drugą osobę. Ci, którzy mieli już okazję zagrać w Kingdoms, chwalą w nim zwłaszcza to, jak za pomocą kilku prostych zasad stworzono planszówkę o szerokiej palecie rozwiązań strategicznych i taktycznych zagrań, które pomogą nam wygrać z przeciwnikami.

Reklama

Gra dostępna będzie w przyszłości na iOS – konkretna data premiery nie została jeszcze podana. Nie wiadomo też, czy powstanie wersja na Androida.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama