Reklama

Powstanie nowa gra z serii Baldur’s Gate

Jej akcja osadzona zostanie pomiędzy pierwszą, a drugą częścią cyklu.

Jakiś czas temu przedstawiciele studia Beamdog ujawnili, że pracują nad nową grą, która roboczo określana jest jako Adventure Y. Kilka dni temu developerzy postanowili zdradzić nieco więcej szczegółów i poinformowali, że tajemniczym projektem jest kolejna odsłona serii Baldur’s Gate.

Jej akcja osadzona zostanie pomiędzy wydarzeniami z „jedynki” oraz „dwójki” i zostanie oparta zostanie na silniku Infinity znanym z dotychczasowych gier z serii oraz z Icewind Dale’a. Szczegółów niestety brak – te mają zostać ujawnione wiosną. Nie wiadomo więc, na jakich platformach pojawi się nowy Baldur’s Gate, aczkolwiek można chyba założyć, że tak jak poprzednie produkcje studia Beamdog, trafi on na PC, iOS i Androida.

Reklama

Choć gra nie będzie pełnoprawną trzecią odsłoną cyklu (bazującą na zasadach piątej edycji systemu Dungeons & Dragons), twórcy po raz kolejny nie wykluczyli, że taka kiedyś powstanie, ale na razie koncentrują się nad Adventure Y. A także jeszcze jednym projektem.

Bo nowy Baldur’s Gate nie jest jedyną produkcją, nad którą pracuje ekipa studia Beamdog. Kolejną jest gra znana na razie, jako Project: Beartrap. W tej chwili wiadomo tylko, że ma produkcja ma „odbiegać” od poprzednich dokonań zespołu – niewykluczone więc, że może nie być RPG-iem. Więcej mamy się dowiedzieć latem tego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje