Reklama

Powstaje sieciowa wersja Borderlands

Także na platformy mobilne. Choć nie dla wszystkich…

Borderlands to znana z PC i konsol seria gier będących połączeniem standardowego FPS-a z hack’n’slashami w rodzaju Diablo. W praktyce oznacza to, że gracze przemierzają otwarty świat walcząc z wieloma wrogami i zbierając mnóstwo – mniej lub bardziej przydatnego – żelastwa. No i oczywiście rozwijają swojego bohatera, który jest przedstawicielem jednej z czterech klas postaci. Jednym z kluczowych elementów rozgrywki jest przy tym kooperacja.

Na niej skupi się zapowiedziane właśnie Borderlands Online – sieciowa odsłona cyklu ujawniona przez 2K Games. Za powstanie gry odpowiedzialne będzie chińskie studio Shanda Games wspierane przez Gearbox Software, które w tym celu utworzyło w Państwie Środka nową ekipę. Sama gra oparta zostanie na modelu F2P, co oznacza, że rozgrywka będzie darmowa, ale w produkcji znajdą się mikrotransakcje.

Reklama

Borderlands Online ma ukazać się w przyszłym roku na PC i bliżej niesprecyzowanych platformach mobilnych. Jest tylko jeden haczyk – gra tworzona jest z myślą o Chinach i na razie ma pojawić się tylko i wyłącznie tam. W chwili obecnej nie ma planów wydania produkcji na Zachodzie, aczkolwiek niewykluczone, że wraz z jej sukcesem w Państwie Środka, plany ulegną zmianie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje