Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Polskie Tower Dwellers przeszło na model F2P

Reklama

Tower-defense wymieszane z RTS-em.

Tower Dwellers jest nietypowym połączeniem gry z gatunku tower-defense z RTS-em stworzonym przez polskie niezależne studio Eccentricity Games. Produkcja została wydana na platformach mobilnych w 2013 roku (w przyszłym trafi zaś na PC), a teraz doczekała się złotej wersji. Dostępnej za darmo.

Akcja tytułu osadzona jest w fikcyjnym świecie, który został najechany przez siły zła zwane Hordą. Jego mieszkańcy próbują stawić opór atakujących ich potworów. Jak się zapewne domyślacie, w tym oczywiście muszą pomóc im użytkownicy.

Pozornie rozgrywka niewiele się różni od tego, co znamy m.in. z Plants vs. Zombies. Akcja toczy się na niewielkich mapach składających się z kilku ścieżek, po których maszerują przeciwnicy. Na nich należy stawiać fortyfikacje w postaci ścieżek. Tyle tylko, że one nie atakują wrogów, a jedynie... produkują jednostki, którymi możemy dowodzić sprawując nad nimi bezpośrednią kontrolę.

Nie wszystkie budowle odpowiedzialne są jednak za tworzenie żołnierzy, istnieją bowiem budowle pełniące funkcje pomocnicze. Na przykład niektóre potrafią nadać naszym żołnierzom określoną klasę postaci. Do wyboru są chociażby rycerz, mag (może rzucać zaklęcia, w tym te uzdrawiające) czy łucznik. Mało tego - jest też możliwość połączenia u podkomendnych cech kilku profesji.

Dotychczas za Tower Dwellers trzeba było zapłacić. Twórcy gry wypuścili jednak jej złotą edycję, którą wyróżnia fakt, że jest oparta na modelu F2P, dzięki czemu można grać za darmo, choć oczywiście należy liczyć się z obecnością mikropłatności, a także wyświetlanych w czasie rozgrywki reklam. Tytuł pobierzecie bezpłatnie z poziomu cyfrowych sklepów AppStore oraz Google Play. Poniżej znajdziecie jeden z jego trailerów.

Tower Dwellers - pobierz z App Store

Tower Dwellers - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje