Reklama

Piracki Puzzle Quest od Rona Gilberta

Zaledwie kilka dni temu Ron Gilbert odszedł ze studia Double Fine, a już pokazał światu swój nowy projekt.

Będzie nim Scurvy Scallywags in The Voyage to Discover the Ultimate Sea Shanty: A Musical Match-3 Pirate RPG (uff…) – gra, którą najprościej można określić jako „piracki Puzzle Quest”. Gilbert pracuje nad produkcją razem z Claytonem Kauzlariciem, współtwórcą DeathSpanka. Twierdzą, że podobną grę – Realms of Gold – chcieli stworzyć już kilka lat temu, na rok przed pojawieniem się na rynku Puzzle Questa. Wówczas wydawcy uważali, że produkcja nie odniesie sukcesu. Jak dzisiaj wiemy, mylili się i to bardzo.

Reklama

Tym, co miało wyróżniać Realms of Gold na tle innych tego typu gier oprócz elementów RPG były zmiany w samej mechanice. Owszem, rozgrywka nadal polegała na układaniu składających się z trzech lub więcej klejnotów o tych samych kształtach i barwach w linie, ale w zależności od trybu zabawy nowe kamienie mogły pojawiać się nie tylko u góry planszy, ale też z jej boku lub pośrodku. Okazało się jednak, że wprowadza to w błąd gracza i utrudnia grę.

W Scurvy Scallywags in The Voyage to Discover the Ultimate Sea Shanty: A Musical Match-3 Pirate RPG mechanizm ten został ponoć usprawniony i wykonany znacznie lepiej. Tym razem kierunek pojawiania się nowych klejnotów nie zależy od typu rozgrywki, ale od gracza, który sam wybiera, z którego miejsca mają „wyskoczyć” kamienie. Dodatkowo na planszy obecny będzie nasz bohater (wcielimy się w pirata) – nie zabraknie sporej liczby różnych kapeluszy, koszulek, mieczy i innych gadżetów, w które będziemy mogli wyposażyć naszą postać.

Produkcja ukaże się w przyszłym miesiącu na iOS, w późniejszym terminie pojawi się też wersja na Androida.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje