Reklama

Pierwszy gameplay z Submerged

 

Reklama

Mobilna przygodówka w stylu Uncharted, która wygląda przepięknie.

Submerged to zapowiedziana latem ubiegłego roku nowa gra studia Uppercut Games. Gracze wcielają się w niej w młodą dziewczynę, która wraz z umierającym bratem ucieka przed „przerażającą przeszłością”. Szczegóły fabuły nie są na razie znane – wiadomo jedynie, że rodzeństwo zostało uwięzione w częściowo zanurzonych, tropikalnych ruinach. Dlaczego bohaterowie znaleźli się w tym miejscu? To jedna z „tajemnic” gry, której twórcy nie chcą na razie zdradzać.

Sama produkcja jest jednak trzecioosobową grą akcji w stylu Tomb Raidera i Uncharteda. Z opublikowanego właśnie fragmentu gameplayu (znajdziecie go poniżej), który po raz pierwszy został pokazany na listopadowych targach PAX Australia, wynika, że w trakcie zabawy graczom kierującym dziewczynką przyjdzie spędzić sporo czasu na wspinaniu się, skakaniu i zbieraniu zapasów – te ostatnie mogą pomóc uratować chłopca. Oczywiście bohaterka nie jest tak silna i zręczna jak Nathan Drake czy Lara Croft – pokonywanie kolejnych przeszkód będzie więc mocno utrudnione. Nie obejdzie się też bez pływania łodzią – jako że ruiny miasta są częściowo podtopione, protagonistka będzie musiała skorzystać z małej łajby, by przemieścić się pomiędzy poszczególnymi rejonami lokacji.

Gra bazować ma na silniku Unreal Engine 4. I to widać – wygląda przepięknie, przynajmniej jak na standardy platform mobinych. Tylko, że nie wiadomo czy produkcja będzie tak samo prezentować się na smartfonach i tabletach, bo pojawi się także na PC i konsolach. A twórcy nie sprecyzowali, z którego wydania pochodzą udostępnione materiały.

Submerged pojawi się na PC, konsolach, iOS i Androidzie na początku tego roku. Poniżej możecie obejrzeć wspomniany wyżej fragment gameplayu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje