Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Pierwsze informacje o Batmanie w wykonaniu Telltale Games

Reklama

Gra skierowana będzie do dorosłych graczy.

Kilka miesięcy temu przedstawiciele Telltale Games ujawnili, że pracują nad przygodówką z Batmanem w roli głównej. W weekend odbyła się impreza SXSW, w trakcie której developerzy podzielili się pierwszymi szczegółami na temat gry.

Akcja osadzona zostanie w uniwersum stworzonym specjalnie na potrzeby tytułu. Oznacza to, że do komfortowej zabawy nie będzie wymagana znajomość jakichkolwiek komiksów poświęconych „Gackowi”.

W produkcji zabraknie innych zamaskowanych bohaterów, pomagających Batmanowi – Nightwinga, Robina i Batgirl. Pojawią się natomiast postacie drugoplanowe pokroju komisarza Gordona, lokaja Alfreda oraz dziennikarki Vicki Vale.

Autorzy chcą położyć nacisk nie tylko na Mrocznego Rycerza, ale i jego drugą twarz, czyli działającego za dnia Bruce’a Wayne’a. W niektórych fragmentach gracze będą mogli zdecydować, czy chcą wykonać dane zadanie, jako ekscentryczny miliarder czy Batman. Co ciekawe, działania podejmowane przez tego drugiego wpływać mają na pierwszego (i odwrotnie).

Oprawa wizualna nawiązywać ma do komiksów narysowanych przez Jima Lee, Grega Capullo i Neala Adamsa. Twórcy podkreślają, że mocno usprawnią wiekowy już silnik graficzny, na którym opierają się gry studia Telltale Games. Co ciekawe, autorzy zaznaczyli, że tytuł w Stanach Zjednoczonych otrzyma kategorię M, co oznacza, że skierowany będzie do dorosłych odbiorców. Powinno więc być brutalnie.

Przygodówka składać się ma z pięciu epizodów. Scenariusz do pierwszego z nich jest już gotowy, a za fabułę całej produkcji odpowiada Pierre Shorette, zaś dyrektorek kreatywnym projektu został Nick Herman. Obaj współpracowali wcześniej przy The Wolf Among Us i Tales from the Borderlands.

Konkretna data premiery nie jest znana, ale pierwszy odcinek powinien ukazać się latem tego roku. Gra zostanie wydana na PC, konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4 oraz urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje