Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Phonenix HD doczeka się sequela

Reklama

http://static.gry-na-fony.pl/1606/1606f5bad0ebf10a3d6b27f4ea61b85f4841945b996a.jpgPremiera latem.

Niektórzy gracze mobilni kojarzą zapewne Phoenix and Phoenix HD. To opracowana przez developerów ze studia Firi Games produkcja typu shmup (niektórzy uważają, że jedna z najlepszych na smartfonach i tabletach), która prawie sześć lat temu ukazała się na iOS. Kilka miesięcy temu autorzy tytułu zapowiedzieli jego kontynuację – Phoenix 2. Teraz zaś ujawnili przybliżoną datę premiery projektu.

Podstawowe mechanizmy nie ulegną zmianie. Po raz kolejny będziemy mieć więc do czynienia ze strzelanką, w której wydarzenia przedstawione zostaną z perspektywy kamery zawieszonej nad planszą. Gra cechować ma się wysokim tempem rozgrywki.

Podobnie jak w „jedynce”, przejmiemy kontrolę nad statkiem i będziemy musieli walczyć z pojawiającymi się na ekranie przeciwnikami. Ci, jak przystało na strzelanki typu shmup, występować mają w ilościach hurtowych, atakując z ogromną siłą ognia.

Do wyboru będzie wiele zróżnicowanych jednostek z unikalnymi dla nich umiejętnościami, przy czym każdą ulepszymy i dostosujemy do własnych potrzeb. Co ciekawe, codziennie udostępniany ma być jeden nowy poziom, na którego przejście będziemy mieć dobę. Pojawi się też możliwość tworzenia małych klanów, dla których przygotowane zostaną osobne poziomy, w których rywalizować będziemy w trzydniowych zawodach.

Przedstawiciele studia Firi Games poinformowali, że Phoenix 2 ukaże się na iOS w trakcie tegorocznego lata. Niestety dokładnej daty premiery nie podano, nie wiadomo też czy produkcja kiedykolwiek pojawi się na urządzeniach z Androidem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje