Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Oto debiutancki projekt studia Framebunker

Reklama

Sektor mobile rośnie w zastraszającym tempie, a nowe studia deweloperskie powstają jak grzyby po deszczu. Jednym z teamów deweloperskich bezdyskusyjnie zasługujących na uwagę jest Framebunker.

Studio zostało bowiem założone przez Nicholasa Francisa, jednego ze współzałożycieli firmy Unity, której zawdzięczamy niezwykle popularny wśród twórców gier mobilnych silnik graficzny o tej samej nazwie. Francis odszedł z firmy w lutym tego roku, aby szukać swojej szansy wśród producentów gier. Za Nicholasem podążył Charles Hinshaw, były dyrektor kreatywny w Unity.

Obaj stworzyli studio Framebunker, a teraz zaprezentowali swój debiutancki projekt. Będzie to Static Sky - taktyczna gra w klimacie sci-fi, o której nie wiemy zbyt wiele prócz tego, że zadebiutuje prawdopodobnie na początku 2014 roku wyłącznie na tabletach. Warto jednak podkreślić, że deweloperzy nie ujawnili jeszcze systemów operacyjnych, jakie wspierać będzie nadchodząca produkcja.

"Tablety stały się podstawową platformą do gier dla wielu graczy, a mimo to ogromna większość gier stworzonych z myślą specjalnie o tabletach nie zasługuje na uwagę. Bywają zabawne, ale nie są produkcjami, do które warto będzie powrócić za 20 lat" - powiedział Francis w wywiadzie dla Gamesindustry International.

"W Framebunker naszym celem jest dostarczać niezapomniane przeżycia, których gracze korzystający z tabletów oczekują i na jakie zasługują!" - dodał Francis.

Po takiej deklaracji nie pozostaje nic innego, jak tylko niecierpliwie oczekiwać na kolejne szczegóły na temat Static Sky.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje