Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Oficjalna gra mobilna Tour de France po raz drugi stworzona przez firmę z Gdańska

Reklama

Od 3 lipca fani kolarstwa mogą pobrać oficjalną grę mobilną stworzoną przez firmę Playsoft Games z Gdańska dla Tour de France – najpopularniejszego wyścigu kolarskiego na świecie. Playsoft został wybrany do stworzenia gry po raz drugi.

Gra dostępna jest na platformy iOS oraz Android. Jedną z jej największych zalet jest to, że odbywa się w rzeczywistych warunkach Tour de France. Zarówno trasa gry, jak i realnego wyścigu rozpocznie się na Korsyce, a zakończy się tradycyjnie na Polach Elizejskich w Paryżu.

Rzeczywiste są także wyzwania stawiane zawodnikom: możliwość zdobycia żółtej koszulki lidera, zielonej koszulki sprintera, a w tym roku także białej koszulki najlepszego młodego kolarza. Zadaniem gracza jest umiejętne zarządzanie swoim zespołem kolarzy tak, aby po 21 etapach doprowadzić ich do zwycięstwa.

"Cieszymy się, że po raz drugi zostaliśmy wybrani do stworzenia gry dla tak prestiżowego wydarzenia, jakim jest Tour de France. Chcieliśmy, aby gra była jeszcze lepsza niż w zeszłym roku, stąd wprowadziliśmy sporo nowości: lepsze i bardziej realistyczne grafiki i animacje, sztuczna inteligencja, czy możliwość ulepszenia roweru w celu zwiększenia szans na zwycięstwo" – mówi Remi Labelle, producent gry Tour de France z gdańskiego oddziału firmy Playsoft.

Tour de France 2014 - pobierz z App Store

Tour de France 2014 - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje