Reklama

Odświeżona wersja kultowego Fahrenheita oficjalnie potwierdzona

Gra trafi także na platformy mobilne.

Kilka dni temu w ofercie amerykańskiego Amazonu pojawiła się odświeżona wersja Fahrenheita – wydanej pierwotnie w 2005 roku na PC przygodówki studia Quantic Dreams, które kilka lat później stworzyło wydane na PlayStation 3 Heavy Rain oraz Beyond: Dwie Dusze. Co więcej, nowa edycja gry miała – jak wynikało z informacji umieszczonych na karcie produktu sklepu – trafić nie tylko na PC, ale i na iOS, a jej premiera była zaplanowana ponoć na 29 stycznia.

I rzeczywiście – wczoraj na Steamie oraz w cyfrowym sklepie AppStore ukazało się Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered. Odświeżona wersja znanej przygodówki otrzymała przede wszystkim nieco ulepszoną względem oryginału oprawę graficzną (z teksturami w rozdzielczości HD oraz obsługą szerokiego ekranu), a sterowanie w wydaniu mobilnym zostało oczywiście przystosowane do możliwości ekranów dotykowych. Warto podkreślić, że twórcy dodali opcję wyświetlenia – niczym w The Secret of Monkey Island: Special Edition – gry w jej pierwotnej edycji.

Reklama

O ile oprawa wizualna produkcji została nieco przypudrowana, o tyle nie zmieniła się zawartość tytułu. Gracze mogą w nim pokierować trójką bohaterów – Lucasem Kanem, który dokonał morderstwa podczas opętania, oraz starających się rozwikłać sprawę wspomnianego zabójstwa detektywów Carlę i Tylera. Sama gra jest przygodówką z elementami interaktywnego filmu.

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered dostępne jest w cyfrowym sklepie AppStore, gdzie kosztuje 9,99 euro. Co ciekawe, wersja mobilna jest droższa od wydania komputerowego, które na Steamie można nabyć za 8,99 euro…

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama