Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Odkryj nordycką mitologię z Munin

Reklama

Nietypowa platformówka, w której sterujemy grawitacją.

Daedalic Entertainment, twórcy takich gier jak Deponia czy The Dark Eye: Memoria oraz wydawcy Machinarium, Botaniculi i wielu innych, wydali kolejny tytuł – tym razem jest to produkcja portugalskiego studia Gojira. Ukazała się na iPadach i zatytułowana jest Munin.

Munin to platformówka logiczna osadzona w dwuwymiarowym świecie opartym o nordycką mitologię. Gameplay – oprócz standardowych elementów platformówki – polega na przewracaniu części ekranu do góry nogami w celu zebrania piór. Obracanie miejsc, w których nie stoimy, sprawi, że podłoga zamieni się z sufitem, odblokowując drogę lub wrzucając nas na zabójcze kolce. Trzeba dużo myśleć, jak to w grze logicznej, i trochę poskakać, jak to w grze platformowej.

A dlaczego pióra? Dlatego że gramy Munin – żeńskim krukiem-posłańcem samego Odyna, który został zmienione w człowieka przez Lokiego. Aby odzyskać moc, musimy przemierzyć świat w poszukiwaniu utraconych piór. W grze znajdziemy aż 77 poziomów, a kosztuje około 10 złotych. Warto sprawdzić ją dla samej oprawy graficznej, która przypomina akwarelowe obrazy.

Munin dostępne jest na razie tylko na iPadach, krótce ukaże się jednak również wersja na Androida.

Munin - pobierz grę z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje