Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowe RPG twórcy Final Fantasy – Terra Battle

Reklama

Gra Hironobu Sakaguchiego ukaże się na platformach mobilnych.

jRPG na iOS i Androidzie mamy całkiem sporo – są to jednak głównie konwersje starszych tytułów albo gry, które nie dorastają im do pięt. Tym razem jest jednak szansa na erpega z prawdziwego zdarzenia. Hironobu Sakaguchi, czyli ojciec Final Fantasy, postanowił razem ze swoim studiem, Mistwalker, stworzyć kolejną grę na platformy mobilne. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch tytułów, nie będzie to eksperymentalne "pykadełko" stworzone bardziej w celu badania platformy. Terra Battle, bo tak nazywać się będzie gra, ma być pełnoprawnym RPG. A Sakaguchi nie zwykł wydawać bubli.

Gra wykorzystywać będzie model freemium. Zaprojektowana została ponoć tak, żeby każdy mógł przejść ją, nie korzystając z dostępnych mikrotransakcji. Ważną informacją dla fanów serii Final Fantasy jest fakt, że po raz kolejny z Sakaguchim współpracuje Nobuo Uematsu, słynny kompozytor, który stworzył ścieżki dźwiękowe do dziesiątek przełomowych produkcji, między innymi do większości "Fajnali" właśnie. W Terra Battle pojawi się 20 skomponowanych przez niego utworów.

Więcej informacji podane ma zostać na zaczynających się dzisiaj kilkudniowych targach Japan EXPO. Niewykluczone też, że pojawi się jakiś konkretny gameplay. Trzymajmy kciuki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje