Reklama

Nowa gra branżowego geniusza już z datą premiery

Od dłuższego czasu wiemy, że nowym projektem Petera Molyneux po odejściu z Microsoftu jest Curiosity. Jednak dopiero teraz poznaliśmy jego datę premiery.

Jak poinformował serwis internetowy Eurogamer, Curiosity ukaże się 22 sierpnia. W tym samym dniu trafi do sprzedaży wersja na PC, jak i na smartfony/tablety z systemami operacyjnymi iOS oraz Android.

Curiosity jest znane głównie z tego, że pracuje nad nią Molyneux, a także z samego pomysłu, który urodził się prawdopodobnie w całości w głowie tego słynnego Brytyjczyka. Polega on na tym, że w grze wezmą udział - czy to na pecetach, czy konsolach - gracze z całego świata, którzy przy użyciu gołych rąk (wirtualnych, spokojnie) lub specjalnego dłuta (do kupienia za jednego dolara) będą rozkruszać kolejne fragmenty specjalnej bryły, składającej się z 60 milionów niewielkich sześcianów. W samym środku ukryty ma być skarb. Wszyscy będą mogli kopać, ale tylko jedna osoba (ta ostatnia) odkryje skarb.

Reklama

Molyneux rozpartuje Curiosity bardziej w charakterze socjologicznego eksperymentu niż gry wideo. Jest ciekaw między innymi tego, czy i w jaki sposób odnaleziony na końcu przebijania się przez bryłę materiał będzie się rozprzestrzeniał dalej po zakończeniu zabawy.

Jednym z elementów eksperymentu będzie publikacja DLC, w ramach którego otrzymamy złote dłuto, pozwalające przebijać się przez bryłę znacznie szybciej niż za pomocą standardowego narzędzia. Częścią eksperymentu nie jest sama zawartość DLC, ale jego cena - 50 tysięcy funtów.

Losy Curiosity będziemy śledzić z ogromną ciekawością. Czy ktoś skusi się na złote dłuto za 50 tysięcy dolarów? Kto rozbije ostatni sześcian? Co się ukaże temu komuś? Początek biegu po odpowiedzi na te pytania już za półtora miesiąca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy