Reklama

Niedorzeczny futbol w Soccer Physics

Reklama

Już wiemy, w co grała Brazylia przed meczem z Niemcami.

Odtworzenie piłki nożnej na ekranie dotykowym to nie lada zadanie, z którego różni twórcy wywiązują się z bardzo różnymi efektami. Styl rozgrywki po prostu nie jest do tego przystosowany, problemów jest więc wiele – na przykład precyzja, która wymagana jest przy tego typu grach, jest wręcz nie do osiągnięcia na smartfonach i tabletach. Jeżeli więc próbujesz i próbujesz i nie możesz zrobić poważnej gry futbolowej na mobilki, co robisz? Niepoważną grę futbolową!

Tym właśnie jest Soccer Physics – to nie tyle gra dla fanów piłki kopanej, co dla fanów dobrej zabawy i mnóstwa śmiechu. Komiczność tej produkcji wynika z niespotykanego sterowania. Twórcy wyszli bowiem z założenia, że skoro na ekranie dotykowym jest ono ograniczone, najlepszym wyjściem będzie ograniczyć je jeszcze bardziej. W efekcie sterujemy jednym przyciskiem, po dotknięciu którego nasi zawodnicy (jest ich dwóch – bramkarz i napastniko-obrońco-człowiek-orkiestra) podskakują i kopią, przewracając się jednocześnie w różne strony.

Co ciekawe, nie sprawia to, że efekt gry jest przypadkowy – po "wyczuciu" Soccer Physics będziecie bez problemu wygrywać mecze z wirtualnym przeciwnikiem.

Gra będzie dostępna w przyszłości – kiedy dokładnie, nie wiadomo. Już teraz możecie jednak pograć w jej przeglądarkową wersję – wystarczy wtyczka Unity.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje