Reklama

Niedługo premiera tabletu, stworzonego specjalnie z myślą o graczach?

Na rynku pojawił się już pierwszy tablet od giganta z Redmond, niedługo czeka nas premiera wersji Pro. Czy teraz przyszedł czas na Xbox Surface?

Portal The Verge, powołując się na swoje źródła poinformował, że Microsoft pracuje właśnie nad 7-calowym tabletem przeznaczonym dla graczy. Jeśli informatorzy The Verge mają rację, to wnętrze nowego urządzenia będzie całkowicie dopasowane do potrzeb miłośników rozrywki elektronicznej. Nowy Surface miałby być wyposażony w procesor ARM i bardzo wydajną pamięć RAM. Także system operacyjny, okrojony Windows 8, byłby przystosowany do jak najwydajniejszego obsługiwania gier.

Reklama

Mówi się także, że sprzęt ten pojawi się na rynku jeszcze przed stacjonarną konsolą nowej generacji. Czy to oznacza, że Microsoft traktuje tablety priorytetowo? Niekoniecznie, prace nad nim mogą być po prostu znacznie mniej czasochłonne. W końcu będzie to jedynie modyfikacja już istniejącego Surface'a.

Póki co nikt oczywiście nie potwierdził oficjalnie tych rewelacji. Możemy jednak domniemywać, że coś faktycznie jest na rzeczy. W końcu gracze to ogromna klientela, a popularność tabletów ciągle rośnie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy