Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nadchodzi nowa Contra!

Reklama

Wstrzymajcie się jednak z otwieraniem szampana...

To może być jedna z tych niewielu rzeczy, których zazdrościmy Chińczykom. Okazuje się, że trwają prace nad nową odsłoną kultowej Contry przygotowywaną na urządzenia mobilne. Problem w tym, że zostanie ona wydana tylko w Chinach.

Większość posiadaczy Pegasusa (dostępnej w Polsce podróbce NES-a) wspomina ją z rozrzewnieniem. I nic dziwnego, bo była to jedna z najpopularniejszych wówczas produkcji, przy której spędziło się mnóstwo czasu. Coś o tym dobrze wiem.

Teraz Konami ujawniło, że wraz z chińską firmą Tencet zamierza stworzyć kolejną odsłonę serii. Gra nawiązywać ma do kultowego oryginału - będzie chodzoną, dwuwymiarową strzelanką zachowującą klimat pierwowzoru, który "fani pokochali". Niepokojąca może być informacja, że produkcja oparta zostanie na modelu F2P, co oznacza, że choć grać będzie można za darmo, pojawią się mikropłatności.

Mimo to można już szykować się na kolejną rozwałkę dokonywaną przez dwóch głównych bohaterów. A przynajmniej można byłoby, gdyby nie fakt, że nowa mobilna odsłona Contry ukaże się na razie tylko w Chinach. Niestety nie wiadomo czy planowane jest wydanie gry w pozostałych regionach, w tym oczywiście w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje