Reklama

Mobilne Micro Machines zajechało na smartfony i tablety

Rywalizacja resoraków.

Pod koniec ubiegłego roku firma Codemasters we współpracy z Chillingo (firmą należącą do Electronic Arts) zapowiedziało mobilną odsłonę kultowego dla wielu graczy Micro Machines. Przed weekendem tytuł zadebiutował na smartfonach i tabletach.

Podstawowe mechanizmy rozgrywki są takie same, jak w poprzednich częściach słynnego cyklu. Gra traktuje więc o wyścigach zabawkowych aut, które rywalizują w takich lokacjach, jak blat kuchenny czy stół bilardowy. Zmagania przedstawiono w rzucie izometrycznym.

W mobilnej wersji pojazdy poruszają się same, my musimy jedynie skręcać w odpowiednich kierunkach. Nie zabrakło też rozmaitych power-upów, które mogą pomóc nam w dotarciu do mety na pierwszym miejscu.

Reklama

Znaną formułę rozszerzono jednak o dodatkowe elementy. Samochody można ulepszać w trakcie rozgrywki, twórcy przygotowali też tryb, w którym walczymy z innymi kierowcami resoraków. Do tego wariant sieciowy.

Micro Machines opiera się na modelu F2P, co oznacza, że grać można za darmo, ale w produkcji znalazły się opcjonalne mikropłatności. Tytuł pobrać można bezpłatnie z poziomu cyfrowego sklepu AppStore. Na razie nie wiadomo jednak czy kiedykolwiek pojawi się na Androidzie.

Na deser – jeden ze zwiastunów gry.

Mobilne Micro Machines - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy