Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mobilna wersja Romancing SaGa 2 zostanie wydana na zachodzie

Reklama

Dokładna data premiery nie jest znana.

Kilka dni temu w Japonii zadebiutowało Romancing SaGa 2 w edycji na smartfony i tablety. Niespodziewanie przedstawiciele Square Enix poinformowali, że gra zostanie wydana także na rynkach zachodnich.

Oryginalna wersja produkcji ukazała się w 1993 roku na konsoli Super Nintendo Entertainment System, ale nigdy nie pojawiła się poza Krajem Kwitnącej Wiśni. Mobilna inkarnacja tytułu będzie więc pierwszą (nie licząc trójwymiarowego remake’u z PS2), która trafi do Europy i Stanów Zjednoczonych w zrozumiałym dla nas języku.

Gracze wcielają się we władcę Imperium Avalonu. Warto zaznaczyć, że kierują nie tyle pojedynczym imperatorem, co całą ich dynastią. Pierwszym przedstawicielem jest Leon, który później przekazuje tron synowi Gellardowi. Ten zaś może wyznaczyć swojego następcę z czterech możliwych dziedziców, zaś każdy z nich wyróżnia się unikalnymi dla siebie cechami. Sytuacja powtarza się, gdy kolejny monarcha kończy swój żywot.

Niestety data premiery mobilnej wersji Romancing SaGa 2 na rynkach zachodnich nie jest na razie znana – wiadomo jedynie, że ma pojawić się „wkrótce”. Sama gra trafi na urządzenia działające pod kontrolą systemów iOS oraz Android.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje