Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mobilna wersja Prison Architect się spóźni

Reklama

Gra powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku.

Zła wiadomość dla osób czekających na mobilne wydanie Prison Architect. Choć produkcja miała ukazać się jeszcze w tym miesiącu, odpowiedzialni za projekt developerzy poinformowali, że nie uda im się zrealizować pierwotnego planu i byli zmuszeni przełożyć premierę.

Gra jest nietypową strategią, w której zadaniem użytkowników jest – zgodnie z tytułem – zbudowanie placówki, w której przetrzymywani będą wszelkiej maści przestępcy. To oczywiście dopiero początek zabawy, bo później wzniesionym więzieniem trzeba zarządzać.

Niezbędne jest więc na przykład zatrudnienie strażników (a także innych pracowników), którzy utrzymywać będą porządek wśród więźniów. Ci ostatni mają z kolei różnorakie potrzeby, które – należy zaspokajać. Ba, można ich nawet poddać resocjalizacji (a przynajmniej spróbować).

Prison Architect jest interesującą produkcją także od strony producenckiej. Proces powstawania projektu był transparentny – pierwsze testowe wersje swojej produkcji twórcy udostępnili już we wrześniu 2012 roku.

Niedawno na PC pojawiło się finalne wydanie tytułu, wydawało się więc, że uda się dotrzymać zaplanowanej na październik premiery mobilnej edycji. Niestety w rozmowie z serwisem PocketGamer przedstawiciele niezależnego serwisu Introversion Software poinformowali, że musieli przełożyć premierę. Na kiedy? Tego nie wiadomo, ale produkcja ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Prison Architect docelowo ma ukazać się tylko na iPadzie. Na chwilę obecną nie wiadomo czy gra kiedykolwiek trafi na tablety działające pod kontrolą systemu Android.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje