Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mobilna wersja Legend of Grimrock zadebiutowała

Reklama

Produkcja dostępna jest na iPadzie.

Legend of Grimrock to bardzo interesująca, wykonana w staroszkolnym stylu gra RPG, która na komputerach zdobyła ogromną popularność. I choć trwają już prace nad jej kontynuacją, produkcja dopiero teraz zawitała na platformy mobilne.

Jak to jednak mawia klasyk – lepiej późno niż wcale. Stworzony przez Almost Human tytuł pozwala graczom eksplorować rozległe i przepastne lochy wypełnione różnego rodzaju skarbami oraz strzegących je potworami. Projekt nawiązuje do klasyków gatunku pokroju cyklu Ultima czy serii Might & Magic. Choć nie tylko – twórcy inspirowali się również m.in. Dungeon Masterem, Eye of Beholder oraz Lands of Lore.

Użytkownicy kierują grupą więźniów, których wrzucono do lochów. Głównym zadaniem jest – jak się zapewne domyślacie – próba zachowania życia w nieprzyjaznym środowisku i ucieczki z pułapki. Tak jak w produkcjach sprzed lat, postacie poruszają się w sposób skokowy i mogą obracać się tylko 90 stopni w lewo lub prawo. Mamy więc do czynienia z prawdziwym oldskulem.

Legend of Grimrock dostępne jest w cyfrowym sklepie AppStore, gdzie można go nabyć za 4,99 euro. Warto jednak zaznaczyć, że produkcja działa tylko na iPadach (na szczęście wymaga tylko systemu iOS w wersji co najmniej 7.1), posiadacze iPhonów i iPodów Touch muszą obejść się smakiem (na razie?). Nie wiadomo czy gra kiedykolwiek zawita na urządzenia z Androidem.

Na koniec jeszcze najnowszy zwiastun wersji na tablety firmy Apple’a.

Legend of Grimrock - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje