Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mobilna wersja Don’t Starve już jest

Reklama

Niestety tylko na iOS.

Kilka dni temu developerzy ze studia Klei Entertainment opublikowali na swoim Instagramie krótki filmik, który nie pozostawiał złudzeń – stworzone przez nich Don’t Starve zostanie przeniesione na platformy mobilne. I rzeczywiście – dosyć nieoczekiwanie gra pojawiła się na tabletach.

W produkcji gracze wcielają się w Wilsona – naukowca, który zostaje przeniesiony przez demona do dziczy. Pozostawiony na pastwę losu musi postarać się przetrwać w nieprzyjaznym środowisku. A także znaleźć sposób na powrót do domu.

Aby przeżyć, należy wykonywać najbardziej podstawowe czynności. Przede wszystkim trzeba zadbać schronienie, w którym można byłoby schować się przed zagrożeniami, a także o żywność. Warto też rozpalić ognisko, przy którym Wilson mógłby się ogrzać. Nie można też zapomnieć o wytworzeniu narzędzi i broni, które mogą okazać się przydatne w walce z czyhającymi w dziczy niebezpieczeństwami.

Wersja mobilna gry zawiera wszystkie elementy zawarte w edycjach, które ukazały się na komputerach oraz konsoli PlayStation 4. W produkcji znalazło się więc też Reigns of Chaos – dodatek, który wprowadza m.in. dwie nowe grywalne postaci (aktorkę Wigfrid i małego chłopca uwięzionego w ciele pająka – Webbera).

Don’t Starve: Pocket Edition dostępne jest w cyfrowym sklepie AppStore, gdzie produkcja kosztuje 4,99 euro. Tytuł działa jednak tylko na iPadach (gołej „trójce”, mini 2 lub nowszych). Niestety nie wiadomo czy kiedykolwiek gra zawita na urządzenia z Androidem.

Poniżej znajdziecie zwiastun mobilnego wydania produkcji.

Don't Starve - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje