Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mobilna edycja Don’t Starve trafiła także na iPhone’a

Reklama

Walka o przetrwanie od teraz także na telefonach.

W lipcu światło dzienne ujrzała mobilna wersja Don’t Starve – wydanej pierwotnie na pecetach i konsolach gry autorstwa studia Klei Entertainment. Produkcja dostępna była jednak tylko na iPadach, aczkolwiek twórcy sugerowali, że prędzej czy później może ona pojawić się także na iPhonach. I rzeczywiście – dzisiaj tytuł zadebiutował na smartfonach Apple’a.

Głównym bohaterem projektu jest niejaki William – naukowiec, który za sprawką tajemniczego demona zostaje przeniesiony do niebezpiecznej dziczy. Zadaniem graczy jest pomóc mu w przetrwaniu, a także w powrocie do domu. Nie jest to jednak takie proste – należy zadbać o schronienie, a także o żywność.

Innymi słowy – przeżycie w nieprzyjaznym środowisku wymaga od użytkowników wykonania najbardziej podstawowych czynności. Tak więc trzeba też rozpalić ognisko, przy którym William mógłby się ogrzać, a także wytworzyć narzędzia i broń mogące przydać się w walce z drapieżnikami i innymi potworami.

Don’t Starve można kupić w cyfrowym sklepie AppStore, w którym kosztuje 4,99 euro. Nadal niestety nie wiadomo czy produkcja kiedykolwiek pojawi się na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Android.

Don't Starve - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje