Reklama

Might & Magic: Clash of Heroes dostępne na Androidzie

Kiedy Ubisoft wydał Might & Magic: Clash of Heroes na Nintendo DS w 2009 roku, niepozorna, kolorowa gra taktyczna okazała się niemałym sukcesem.

Niejednokrotnie ją nagradzano - uznano za najlepszą strategię na Nintendo DS podczas E3 2009, a nawet za czwartą najlepszą grę wydaną na tę konsolę w 2009 roku według serwisu Metacritic. Minęły prawie cztery lata, a tytuł nadal ma się dobrze - portowany był po kolei na konsole i komputery stacjonarne, w styczniu tego roku na urządzenia z iOS-em, a od dziś Clash of Heroes można zakupić również na Google Play.

Reklama

Nazwa "Might & Magic" dawno już przestała być kojarzona z serią RPG-ów popularnych w latach 90. Po zamknięciu 3DO Company prawa do niej wykupił Ubisoft i wykorzystywał przy każdej okazji, doklejając do Dark Messiah czy Clash of Heroes. Nikt jednak nie ma im tego za złe, bo wydawane pod znakiem Might & Magic gry trzymają poziom niezależnie od kultowej marki w tytule. Tak właśnie jest z Clash of Heroes, które próbuje nawiązywać fabularnie do pozostałych gier z serii, ale które doceniono za nowatorski i wciągający gameplay.

Clash of Heroes łączy elementy RPG ze strategią i grą typu match-3.  Zadaniem gracza jest zbierać armie - bazowe jednostki frakcji znanych z Heroes of Might & Magic V oraz dodatkowe, werbowane w odpowiednich miejscach na mapie świata -  i z ich pomocą wygrywać kolejne bitwy. Te wielu kojarzyć się będą z serią Puzzle Quest. Żołnierze łączeni kolorystycznie w pionowe linie atakują armię przeciwnika odpowiadającym im atakiem, a ci łączeni w linie poziome stają się barierą zapobiegającą atakom wroga. Grać możemy w ramach długiej i rozbudowanej kampanii, lub potyczkując się z żywymi oponentami wybierając tryb multiplayer.

Niestety, wersję dostępną od stycznia na App Store niejednokrotnie krytykowano za błędy techniczne: crashe podczas gry, niewłaściwie rejestrowany dotyk. Kolejne aktualizacje starały się wprowadzać ogrom poprawek, ale niektórzy użytkownicy do dziś nie mogą cieszyć się Clash of Heroes na swoim iPhonie czy iPadzie. Jak będzie z wersją wydaną na Google Play?

Możecie przekonać się sami - od dziś gra dostępna jest w obu sklepach w tej samej, skromnej cenie pięciu dolarów.

Might & Magic: Clash of Heroes - pobierz z Google Play (koszt: 17,29 zł)

Might & Magic: Clash of Heroes - pobierz z App Store (koszt: 4,99 dol.)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy