Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Micro Machines trafi na platformy mobilne!

Reklama

Kultowe wyścigi resoraków powracają.

Wielu starszych stażem graczy na pewno zna Micro Machines. Dla pozostałych krótkie przypomnienie – to wydana w 1991 roku produkcja, w której zasiadamy za sterami miniaturowych samochodów ścigających się we wnętrzach domów.

Seria doczekała się kilku odsłon, z czego ostatnia ukazała się w 2006 roku. Po prawie dziesięciu latach firma Codemasters postanowiła ją wskrzesić i ujawniła, że zamierza przenieść pierwszą część cyklu na smartfonach i tabletach. W czym wspomoże ją jeden z największych graczy na growym rynku mobilnym – Chillingo (należącym co ciekawe do EA).

Szczegóły dotyczące produkcji nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że nie będzie to zwykły port z opublikowanego zwiastuna (który możecie obejrzeć poniżej) wynika, że na pewno zostanie znacząco odświeżona oprawa graficzna. Ścigać się będziemy nie w dwóch, a w trzech wymiarach, choć nadal wydarzenia obserwowane będą w rzucie izometrycznym.

Data premiery mobilnego Micro Machines pozostaje tajemnicą, ale przedstawiciele Codemasters i Chillingo ujawnili, że gra powinna ukazać się jeszcze w tym roku. Niestety na chwilę obecną planowana jest tylko wersja na iUrządzenia i nie wiadomo czy produkcja zawita kiedykolwiek na sprzęt z Androidem.

A poniżej znajdziecie wspomniany wyżej trailer.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje