megadro.net – pierwszy w Polsce symulator lotu dronem na Androida
megadro.net jest pierwszą grą nowego, krakowskiego developera. Jest to symulator lotu bezzałogowym aparatem latającym zaprojektowany na platformę Android. Gra jest już dostępna za darmo w sklepie Google play.
W megadro.net można latać nowoczesnymi dronami, używać rakiet, karabinów, niszczyć cele naziemne, pojazdy oraz uczestniczyć w bojowych i szpiegowskich misjach.
Gracz megadro.net zaczyna z niewielką ilością zasobów. Ma do dyspozycji jedynie najtańszy model drona Shadow bez możliwości dozbrajania. Jest to mały, bezzałogowy aparat latający używany głównie do rekonesansu oraz do oceny strat w bitwach. Shadow nie może być uzbrojony ani w karabiny, ani w rakiety. Jednak dzięki możliwości zarabiania wirtualnych pieniędzy poprzez wykonywanie zadań w poszczególnych misjach gracz może rozwijać swoje wyposażenie.
Następnym, nieco droższym niż Shadow, dronem jest Predator. Maszyna ta jest wykorzystywana przez Amerykańskie Siły Powietrzne i Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA). Predator może być uzbrojony i używany w misjach bojowych.
Największym i zarazem najdroższym dronem w grze jest Reaper. Ten dron podobnie jak Shadow może być uzbrojony. Dodatkowo został wyposażony w znacznie mocniejszy silnik, co umożliwia mu lot ze znacznie większą prędkością.
W megadro.net dostępne są trzy typy rakiet - Hellfire, Stinger oraz Griffin. Wszystkie rakiety są wyposażone w tak zwany system FAF (Fire And Forget), czyli wystrzel i zapomnij. Rakieta wyposażona w taki system po wystrzeleniu automatycznie podąża za monitorowanym celem.
W grze dostępny jest widok z podwieszonej kamery, widok od tyłu drona oraz tryb aparatu fotograficznego. Różne tryby kamery zawierają różne zestawy kontrolek i przyrządów. Gracz ma możliwość kontroli prędkości, wysokości, mocy silnika, trybu ognia. Ponadto gracz może monitorować pozycje wrogich obiektów na radarze, jakość wykonanych zdjęć, cele misji i inne.
Drony są bezzałogowymi aparatami latającymi coraz częściej wykorzystywanymi przez wojsko, policję, telewizję a nawet osoby prywatne. Są tańsze w eksploatacji od samolotów i śmigłowców załogowych oraz umożliwiają maksymalną ochronę załodze, która steruje pojazdem zdalnie niekiedy nawet ze znacznych odległości.