Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mass Effect: Mobilne aplikacje dla fanów serii

Dziś w nocy EA poinformowało, że w produkcji znajdują się dwie aplikacje na urządzenia przenośne związane z grą Mass Effect - Datapad i Inflitrator.

Jedna jest dość ciekawa, ale pewnie w Polsce nie będzie cieszyć się powodzeniem - druga zaś zapowiada się "przekozacko".

Reklama

Mass Effect: Datapad to swoisty dzienniczek Sheparda, w którym będzie można sprawdzić najważniejsze informacje związane ze światem gry, questami dostępnymi w Mass Effect 3, itd. Zakładamy, że Datapad będzie łączył się PC-tem/konsolą i sprawdzał zapisany stan gracza, by dostarczać potrzebne informacje na bieżąco, ale tego EA na razie nie potwierdza. Ujawniono natomiast platformę, na której Datapad się pojawi i... będzie to iPad. Nie każdy ShepardPL będzie więc mógł z niej skorzystać.

Wierzymy natomiast, że większym powodzeniem cieszyć się będzie Mass Effect: Inflitrator, gra osadzona w świecie Mass Effecta, shooter z akcją pokazaną z perspektywy trzeciej osoby, w którym będziemy "uwalniać więźniów z instalacji organizacji Cerberus, a przy tym odkrywać tajemnice tej wrogiej grupy". Cieszą nas szczególnie dwie informacje związane z Inflitratorem:

- gra otwiera nowe bronie w Mass Effect 3, przede wszystkim zaś pozwala nabijać wskaźnik "Galaktycznej gotowości", który przekłada się na szanse powodzenia w finalnej misji w grze (choć warto dodać, że twórcy wielokrotnie podkreślali, że korzystanie z aplikacji na smartfony czy Facebooka nie będzie niezbędne, by w samej grze dobić go do 100%)

- za produkcję odpowiada studio Iron Monkey Studios, twórcy przenośnego Dead Space'a, czyli jednej z nielicznych gier, które na smartfonach oferują jakość niemalże identyczną, jak gry z dużych konsol (mówiąc szczerze, to odpowiadają za wszystkie najlepsze gry EA ze smartfonów... - Mirror's Edge'a, Need for Speed: Shift, Need for Speed: Hot Pursuit...). Nie dadzą plamy. Więcej szczegółów na temat obu aplikacji pojawi się zapewne wkrótce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje