Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mass Effect: Infiltrator i Dead Space usunięte ze sklepu App Store

Reklama

Co ciekawe, wersje na Androida są nadal dostępne.

Zła wiadomość dla tych z posiadaczy iUrządzeń, którzy jeszcze nie mieli okazję zagrać w dwie bardzo dobre produkcje mobilne firmy Electronic Arts - Mass Effect: Infiltrator oraz Dead Space. Koncern niespodziewanie usunął je z iOS.

Pierwsza z gier jest trzecioosobowym shooterem osadzonym w świecie wykreowanym przez developerów ze studia BioWare. Akcja toczy się równolegle do wydarzeń przedstawionych w Mass Effect 3, a gracze wcielają się w Randalla Ezno - agenta Cerberusa, organizacji terrorystycznej dążącej do dominacji ludzi w kosmosie, który po jednej z misji odkrywa prawdziwą naturę swoich pracodawców.

Mobilny Dead Space również jest trzecioosobową strzelanką. Tytuł osadzony jest pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części cyklu. A konkretnie: historia rozpoczyna się trzy lata po zakończeniu opowieści z "jedynki". Akcja natomiast toczy się na stacji kosmicznej, która jest teatrem działań także w "dwójce". Głównym bohaterem jest niejaki Vandal, inżynier wspomnianej placówki należący do unitologów wierzących, że pojawienie się nekromorfów jest elementem boskiego planu. W wyniku działań protagonisty, potwory wdzierają się na stację i musi spróbować je powstrzymać.

EA postanowiło usunąć obie produkcje z cyfrowego sklepu AppStore, choć konkretnego powodu takiej decyzji nie podano. Na stronie pomocy technicznej Mass Effect: Infiltrator napisano jedynie, że gra (dotyczy to zapewne także Dead Space'a) nie będzie już w jakikolwiek sposób wspierana lub aktualizowana. Osoby, które nabyły oba tytuły oczywiście nadal będą mogły go pobierać na swoje iUrządzenia.

Warto jednak zaznaczyć, że choć produkcje zniknęły z iOS, to wciąż dostępne są na Androidzie. Można je nadal kupować w cyfrowym sklepie Google Play, gdzie Mass Effect: Infiltrator i Dead Space kosztują po 28,95 zł każda.

Mass Effect: Infiltrator - pobierz z Google Play

Dead Space - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje