Reklama

Luna League Soccer zadebiutowało na iOS

Dla tych, których nudzi zwykła FIFA…

Luna League Soccer jest teoretycznie grą piłkarską, ale niech nie zmylą was pozory – to nie kolejna produkcja w stylu FIFY czy PES-a. Choć podstawowe zasady rozgrywki są takie same, jak w kopankach od EA czy Konami (trzeba trafić piłką do bramki częściej niż przeciwnicy), cała reszta diametralnie się od nich różni. Dziełku studia Lunagames Fun & Games bliżej do NBA Jam.

Akcja Luna League Soccer osadzona jest w „odległej galaktyce” na Lunie – planecie rządzonej przez sześć rywalizujących ze sobą stronnictw (nie, brakuje w niej Rycerzy Jedi i Sithów). Zamiast jednak toczyć krwawe wojny, ugrupowania walczą o władzę w pokojowy sposób – co dwa lata organizują wielki turniej piłkarski, w którym stawką jest kontrola nad globem.

Reklama

Jak nietrudno się domyślić, gracze przejmują sterowanie nad jedną z sześciu drużyn reprezentujących poszczególne frakcje. Zawodnicy potrafią nie tylko kopać piłkę, ale dysponują specjalnymi umiejętnościam. W każdym zespole jest lider, który jest silniejszy od swoich towarzyszy i posiada dodatkowe zdolności.

Aby jednak z nich skorzystać, trzeba najpierw naładować pasek z magią, co można zrobić na przykład podając łaciatą do kolegów z drużyny – dopiero po jego napełnieniu można strzelić tzw. „supergola” (jeśli graliście kiedyś we wspomniane wyżej NBA Jam i kojarzycie rzut ognistą piłką, powinniście domyślać się, o co chodzi). Do tego wszystkiego dochodzi system rozwoju, który pozwala odblokowywać kolejne umiejętności związane z szybkością, mocą i wykonywaniem rzutów karnych.

Luna League Soccer dostępne jest na iOS. Grę możecie pobrać za darmo (oparta jest na modelu F2P, co oznacza, że znalazły się w niej mikrotransakcje) z cyfrowego sklepu AppStore.

Luna League Soccer - pobierz grę z App Store

Luna League Soccer - pobierz grę z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy