Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Lifeline 2 debiutuje na urządzeniach mobilnych

Reklama

Kontynuacja popularnej tekstówki.

Szybko im poszło. Kilka miesięcy temu developerzy z niezależnego studia 3 Minute Games ujawnili, że rozpoczęli prace nad sequelem Lifeline – popularnej tekstówki opracowanej z myślą o platformach mobilnych – a wczoraj nieoczekiwanie gra zadebiutowała.

Mechanizmy rozgrywki nie uległy zmianie. Po raz kolejny zabawa polega głównie na czytaniu masy tekstu. Co jakiś czas na zegarku, smartfonie lub tablecie w formie powiadomień wyświetlają się komunikaty informujące użytkownika o obecnej sytuacji głównego bohatera (albo też bohaterki). Bardzo często trzeba podjąć decyzje, które wpływają na kolejne działania protagonisty i dalszy rozwój fabuły.

Pierwsza część opowiadała historię astronauty będącego jedynym ocalałym z katastrofy statku, który rozbił się na księżycu. Tym razem klimat prezentowanej opowieści jest zupełnie inny, bo akcja rozgrywa się w świecie fantasy. Gracze wcielają się w Arikę, młodą dziewczynę, która rusza w podróż, by pomścić śmierć swoich rodziców i uratować brata. A przy okazji uratować całą ludzkość, stawiając czoła potężnym złym siłom. Produkcja jest oczywiście nieliniowa, ale po jej przejściu można cofnąć się do wybranych jej fragmentów, by sprawdzić różne ścieżki i możliwości.

Lifeline 2 można kupić w cyfrowym sklepie AppStore, gdzie kosztuje 2,99 euro. Samą produkcję uruchomić można na zegarkach Apple Watch, iPhonach, iPodach Touch i iPadach – w przypadku trzech ostatnich do działania wymagany jest co najmniej system iOS 8. Na razie nie wiadomo czy gra trafi kiedykolwiek na urządzenia z Androidem, biorąc jednak pod uwagę, że „jedynka” ostatecznie pojawiła się na nich, jest to wysoce prawdopodobne.

Lifeline 2 - pobierz grę z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje