Reklama

Kolejne gry Star Wars będą kanoniczne

Kolejne roszady i przetasowania w kanonie Gwiezdnych Wojen.

Jakiś czas temu – kiedy Disney przejął Lucasfilm, a razem z nim Gwiezdne Wojny – zrobił się straszny szum, bo firma postanowiła, że całe Expanded Universe, a więc dodatkowe, pozafilmowe dzieła rozszerzające uniwersum Star Wars (również gry mobilne), przestają być kanoniczne. Zrobiono to między innymi po to, by móc inaczej poprowadzić różne historie w kolejnych odsłonach serii, które – jak się wtedy okazało – powstaną.

Teraz kontynuujemy serial pod tytułem „co się dzieje z kanonem Star Wars”. Nazwa dzisiejszego odcinka to „znowu zostaje rozszerzony”. Lucasfilm poinformował, że kolejne gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen będą kanoniczne. Nie dotyczy to zapewne Angry Birds Star Wars, ale większości ważnych produkcji na pewno tak – a niektóre z nich najprawdopodobniej ukażą się na platformach mobilnych.

Reklama

Będziecie więc mogli czuć się nieco lepiej, grając na swoim telefonie w endless runner z uniwersum Gwiezdnych Wojen i mając świadomość, że bieg ten jest częścią oficjalnego kanonu serii. A tak poważnie mówiąc – miejmy nadzieję, że kolejne gry z tego świata będą godne przebywania w jednym zbiorze z klasyką kinematografii.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy