Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Kolejna łatka Pokemon GO wprowadzi system towarzyszy

Reklama

Wyprowadź stworka na spacer.

W dotychczasowych aktualizacjach Pokemon GO twórcy gry ze studia Niantic koncentrowali się przede wszystkim na eliminowaniu najbardziej istotnych problemów. Nareszcie jednak doczekamy się łatki, która przyniesie coś więcej poza naprawą błędów. Kilka dni temu zapowiedziano wprowadzenie systemu towarzyszy.

Osoby, które oglądały serial animowany lub grały w Pokemon Yellow na pewno pamiętają, że należący do głównego bohatera Pikachu nie chciał przebywać w pokeballu, woląc za to przebywać na wolności. Nowy mechanizm będzie opierał się na podobnym pomyśle.

System towarzyszy pozwoli wybrać stworka, by spacerował wraz z nami – pokemon zostanie wyświetlony tuż obok postaci naszego protagonisty w zakładce ze szczegółami profilu. Oczywiście nie bez korzyści – po przejściu określonego dystansu zostaniemy nagrodzeni ciasteczkiem związanym z daną istotą.

To o tyle istotne, że wspomniane słodkości są niezbędne do ewolucji potworków. Obecnie można je zdobyć tylko łapiąc pokemony tego samego typu, co może okazać się problemem w przypadku rzadkich okazów pokroju trzech startowych – Squirtle’a, Bulbasaura i Charmandera. Nowy mechanizm powinien więc choć częściowo ułatwić proces transformacji. Niestety nie wiadomo, kiedy łatka zostanie opublikowana.

Pokemon GO opiera się na modelu F2P, co oznacza, ze grać można za darmo, ale w produkcji znalazły się opcjonalne mikropłatności. Tytuł pobrać można bezpłatnie z poziomu cyfrowych sklepów AppStore oraz Google Play.

Pokemon GO - pobierz z App Store

Pokemon GO - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje