Reklama

Kawałki Battlefield 4 działają na iOS

2272208 2272208

Ponoć to tylko testy, ale kto wie – może w przyszłości…

Jak wiecie, od kiedy Apple wprowadziło Metal, niemożliwe staje się możliwym. Chodzi oczywiście głównie o gry, które teraz mogą wyczyniać cuda na tym samym sprzęcie, na którym ledwo zipiały jeszcze jakiś czas temu.

Metal chwalą również przedstawiciele Frostbite, którzy dla sportu postanowili przeportować Battlefield 4 na iOS. I niektóre jego części rzeczywiście działają.

Jak wspomina Kristoffer Benjaminsson: "Było ciężko. Aby działały takie aspekty jak destrukcja albo przesuwające się źródła światła, większość rzeczy w Frostbite engine dzieje się w czasie rzeczywistym. To zwiększa wymagania – trzeba dostarczyć duże, bardzo szczegółowe światy z doskonałą jakością wizualną. Robiliśmy postęp jeśli chodzi o implementację poszczególnych elementów, ale limity sprzętowe i software’owe zmuszały nas do zmniejszania liczby obiektów lub akceptowania gorszej grafiki. Wszystko to zmieniło się, kiedy Apple wprowadziło Metal”.

Reklama

Teraz ponoć Battlefield 4 – przynajmniej częściowo – działa zadowalająco na iOS.

Twórcy zapewniają, że to tylko testy mające skończyć się demem technicznym sprawdzającym możliwości silnika. Ale kto wie – może kolejny Battlefield będzie już tworzony z myślą o portach mobilnych?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy