Reklama

Jak Unreal Engine 4 prezentuje się na urządzeniach mobilnych?

Przepychając się z Unity o pozycję na rynku gier mobilnych, Epic Games wypuściło filmik promujący silnik Unreal Engine 4 - krótki pokaz plansz renderowanych bezpośrednio na smartfonie lub tablecie.

Jeżeli od urządzeń mobilnych oczekujecie oprawy audio-wizualnej porównywalnej do PC-tów i konsol, wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości granice między tymi platformami zaczną się zacierać. Trójwymiarowy świat renderowany na silniku Unreal Engine 4 wygląda fenomenalnie nawet na smartfonach i tabletach.

Filmik nie prezentuje ani rozgrywki, ani jakiejkolwiek interakcji ze strony gracza, prawdopodobnie nie przedstawia nawet konkretnej gry. Jego zadaniem jest pokazać, ile potrafi silnik - jak wiele obiektów z wysokiej rozdzielczości teksturami, dokładnymi cieniami i efektami świetlnymi mieści się na ekranie. Pamiętajmy, że wszystko tyczy się ekranu smartfona lub tabletu - film nie był nagrywany na komputerze, tylko na urządzeniu mobilnym. Jako, że opublikowany został przez Qualcomm, można bezpiecznie założyć, że śmigał na urządzeniu wyposażonym w chipset Snapdragon.

Reklama

Produkcje wykorzystujące UE3 to wyjątki, w porównaniu do Unity 3D prezentujące się miernie. Możemy być pewni, że wraz z nową iteracją Unreal Engine o wiele więcej gier mobilnych będzie tworzonych z pomocą tego silnika.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy