Reklama

Iron Maiden doczeka się własnej gry!

Głównym bohaterem będzie Eddie.

Nie lada niespodzianka, z której powinni być zadowoleni miłośnicy legendarnej grupy Iron Maiden. Przedstawiciele firmy 50cc Games ujawnili, że powstaje przygotowywana z myślą o urządzeniach mobilnych gra poświęcona zespołowi – Iron Maiden: Legacy of the Beast.

W produkcji – tworzonej przez studio Roadhouse Interactive – użytkownicy wcielą się w Eddiego, który uznawany jest za maskotkę muzyków. Jakaś tajemnicza siła rozerwie jego duszę i graczom nie pozostanie nic innego, jak pomóc bohaterowi w odzyskaniu wszystkich jej części.

Reklama

Szczegółów na temat projektu ujawniono na razie niewiele, ale z tego co wiadomo wynika, że gra może być hack’n’slashem (twórcy określają ją mianem „RPG-a z elementami akcji”), w którym nacisk położony zostanie zarówno na eksplorację, jak i walkę. W trakcie zabawy użytkownicy stawią czoła rozmaitym przeciwnikom, wśród których znajdą się postacie znane z okładek albumów wydawanych przez Iron Maiden.

Całe uniwersum, które gracze zwiedzą w czasie rozgrywki, zostanie stworzone na podstawie dotychczasowej twórczości zespołu. A do tego pojawi się możliwość podróżowania w czasie, choć nie wiadomo, jak ten mechanizm będzie dokładnie działał. Nie zabraknie oczywiście piosenek grupy, które znajdą się na ścieżce dźwiękowej gry. Wśród nich pojawią się też niepublikowane do tej pory utwory. Wszystkie kawałki zostaną ponoć dostosowane do produkcji przez Steve’a Harrisa – założyciela kapeli.

Konkretna data premiery Iron Maiden: Legacy of the Beast nie jest na razie znana, ale tytuł ma ukazać się jeszcze w tym roku. Gra trafi przy tym na urządzenia mobilne działające pod kontrolą zarówno iOS, jak i Androida. Produkcja opierać ma się na modelu F2P, a to oznacza zaś, że grać będzie można za darmo, aczkolwiek nie zabraknie pewnie mikropłatności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy