Reklama

Indie Pixel pozwala na wcielenie się w... piksel

2271002 2271002

Indie Pixel, czyli do bólu oryginalny, "eksperymentalny" puzzler multiplayer, jest już dostępny na sprzęcie wyposażonym w iOS.

Reklama

"Niezależny Piksel", w który się wcielamy, paradoksalnie nie ma w sobie nic z niezależności. Przesuwając palcem i tym samym poruszając bohaterem, naszym zadaniem jest układać wytyczone kształty i obrazki - wspólnie z innymi graczami, z których każdy steruje osobnym pikselem. Kiedy minie wyznaczony czas 10 sekund, wszystkie kwadraty na ekranie muszą układać się w określony wzorzec, więc jeżeli nie uda nam się prędko "dogadać" z pozostałymi graczami, nie zaliczymy poziomu.

I właśnie dogadywanie jest tym, co twórcy uważają za "eksperyment społecznościowy", za oryginalne i zabawne podejście do komunikacji międzyludzkiej. Bo zamiast, jak to przeważnie w grach bywa, rozmawiać z innymi za pomocą tekstu, obrazków czy gestów, do dyspozycji dostajemy tylko jedno - opcję "Wink", która na krótki moment podświetla sterowany przez nas piksel.

Jeżeli uda nam się utworzyć z pozostałymi graczami podany kształt, odblokujemy mały fragment nieco większej siatki pikseli. W ten sposób po kilkunastu skutecznie rozegranych partiach, możemy odkryć całą siatkę (a przynajmniej wymagane 80% powierzchni), pod którą skrywa się ładny obrazek - tapeta do zapisania w pamięci telefonu. W ukończeniu takich planszotapet, których twórcy wrzucili naprawdę wiele, pomogą nam też dodatkowe power-upy.

Gra w ciągu niecałego dnia zebrała sporo pozytywnych recenzji i jeżeli tylko nie odrzuca was nieco prymitywna oprawa audio-wizualna, faktycznie warto spróbować. Tym bardziej, że Indie Pixel dostępne jest za darmo i zadziała na prawie wszystkich urządzeniach od Apple Inc.

Indie Pixel - pobierz za darmo z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy