Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Gry na smartfony i tablety rosną w siłę

70% gier to produkcje na smartfony i tablety. Spokojnie, to nie globalna statystyka, a tylko liczby z targów Tokyo Game Show. Ale może kiedyś przerodzą się one w ogólnoświatowy trend?

Serwis internetowy IGN przedstawił kilka ciekawych liczb dotyczących targów Tokyo Game Show, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu w... Tokio. Zdecydowanie najciekawsza jest ta dotycząca rozkładu prezentowanych na imprezie gier w podziale na platformy, na które są kierowane. Okazało się, że 70% z nich to tytuły kierowane na smartfony i tablety.

Reklama

Na targach przedstawiono 715 gier, spośród których w 507 zagramy na smartfonach i tabletach.

Poniżej znajdziecie bardziej szczegółową statystykę:

- smartfony i tablety z iOS-em/Androidem: 365

- pozostałe smartfony i tablety: 142

- PlayStation 3: 57

- 3DS: 34

- PC: 32

- PSP: 30

- Vita: 24

- Xbox 360: 24

- Wii: 5

- Wii U: 2

Czego to dowodzi? Przede wszystkim tego, że smartfony i tablety są szalenie popularne wśród Japończyków, także jako platformy do grania. Nie dziwi natomiast popularność PlayStation 3, które jest w Kraju Kwitnącej Wiśni najpopularniejszą konsolą stacjonarną, wyraźnie popularniejszą od Xboksa 360.

Ciekawa jest także statystyka dotycząca gatunków gier zaprezentowanych na Tokyo Game Show 2012. Najpopularniejszą kategorią okazały się RPG-i (148 zaprezentowanych tytułów). Z kolei na drugim miejscu znalazły się gry akcji (118). Najmniej popularne okazały się przygodowe gry akcji (8), wyścigi (11) oraz gry logiczne (także 11).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje