Reklama

Gry na smartfony i tablety rosną w siłę

70% gier to produkcje na smartfony i tablety. Spokojnie, to nie globalna statystyka, a tylko liczby z targów Tokyo Game Show. Ale może kiedyś przerodzą się one w ogólnoświatowy trend?

Serwis internetowy IGN przedstawił kilka ciekawych liczb dotyczących targów Tokyo Game Show, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu w... Tokio. Zdecydowanie najciekawsza jest ta dotycząca rozkładu prezentowanych na imprezie gier w podziale na platformy, na które są kierowane. Okazało się, że 70% z nich to tytuły kierowane na smartfony i tablety.

Na targach przedstawiono 715 gier, spośród których w 507 zagramy na smartfonach i tabletach.

Poniżej znajdziecie bardziej szczegółową statystykę:

- smartfony i tablety z iOS-em/Androidem: 365

Reklama

- pozostałe smartfony i tablety: 142

- PlayStation 3: 57

- 3DS: 34

- PC: 32

- PSP: 30

- Vita: 24

- Xbox 360: 24

- Wii: 5

- Wii U: 2

Czego to dowodzi? Przede wszystkim tego, że smartfony i tablety są szalenie popularne wśród Japończyków, także jako platformy do grania. Nie dziwi natomiast popularność PlayStation 3, które jest w Kraju Kwitnącej Wiśni najpopularniejszą konsolą stacjonarną, wyraźnie popularniejszą od Xboksa 360.

Ciekawa jest także statystyka dotycząca gatunków gier zaprezentowanych na Tokyo Game Show 2012. Najpopularniejszą kategorią okazały się RPG-i (148 zaprezentowanych tytułów). Z kolei na drugim miejscu znalazły się gry akcji (118). Najmniej popularne okazały się przygodowe gry akcji (8), wyścigi (11) oraz gry logiczne (także 11).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama