Reklama

Gamebook Warhammer 40k - Legacy of Dorn: Herald of Oblivion doczeka sie cyfrowej wersji

Premiera jeszcze w przyszłym miesiącu.

Bitewniak Warhammer 40,000 cieszy się na tyle dużą popularnością, że doczekał się nie tylko opartych na nim gier, ale i wielu książek. Wśród nich znalazły się gamebooki, a więc interaktywne powieści. Jedną z nich jest Herald of Oblivion autorstwa Jonathana Greena. Okazuje się, że doczeka się ona cyfrowej wersji.

Użytkownicy wcielą się w kosmicznego marine Imperium, który zostanie uwięziony na pokładzie tytułowego statku Herald of Oblivion. Jego towarzysze zginęli i głównym zadaniem będzie oczywiście próba wydostania się z pułapki.

Reklama

Za powstanie cyfrowej wersji gamebooka odpowiedzialni będą developerzy ze studia Tin Man Games. Wykorzystają oni swój flagowy silnik Gamebook Adventures Engine, który zamieni treść papierowych książek na program. Tekst wyświetlany będzie na ekranie komputerowego terminala.

Konkretna data premiery produkcji nie jest znana, ale ma się ukazać w we wrześniu na PC, Makach, Linuksie, iOS i Androidzie. Gra zapoczątkuje też trylogię Legacy of Dorn. Jej dwie kolejne części – Pits of Commorragh i Forge of War – pojawią się w przyszłym roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama