Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Game of Thrones: Ascent - strategia RPG oparta o Pieśń Lodu i Ognia

Reklama

Nadchodzi zima... Niestety nie w Polsce, ale przynajmniej w świecie Gry o Tron. Wydarzenia z książek i serialu jeszcze raz będziemy mogli prześledzić w "Ascent", które niedługo trafi na smartfony i tablety.

Jednym z kilku projektów, nad którymi pracuje Telltale Games - producent odpowiedzialny za m.in. The Walking Dead i The Wolf Among Us - jest przygodówka oparta o Grę o Tron. W oczekiwaniu na efekt ich prac musimy się jednak uzbroić w cierpliwość: pierwszy epizod wydany zostanie dopiero za kilka miesięcy, a kolejne jeszcze później.

W międzyczasie fani Gry o Tron wielkiego wyboru wśród gier - a w szczególności gier mobilnych - nie mają. W niedalekiej przyszłości Disruptor Beam postara się zmienić ten stan rzeczy, przenosząc Game of Thrones: Ascent z Facebooka prosto na urządzenia z iOS i Androidem.

Ascent na urządzeniach mobilnych nie będzie się niczym różnił od wersji facebookowej - wcielimy się w wysoko urodzonego szlachcica, który stara się przetrwać w trudnych czasach znanych z książek i serialu. Wraz z emisją kolejnych odcinków na HBO twórcy mają w zwyczaju aktualizować grę, dorzucając zadania i przedmioty nawiązujące do nowych wydarzeń.

Disruptor Beam swoją produkcję nazywa połączeniem strategii i RPG. Z jednej strony budujemy armię i wydajemy jej rozkazy, z drugiej - rozwijamy statystyki bohatera, bawimy się w crafting i handel przedmiotami. Jest też rozbudowany element multiplayer, pozwalający zarówno na pomaganie, jak i najeżdżanie znajomych.

Game of Thrones: Ascent działać będzie multiplatformowo, z bazą graczy współdzieloną między Facebookiem, Google Play i App Store. Oznacza to, że jeżeli próbowaliście już Ascent na Facebooku, nikt nie zmusi was do tworzenia nowego konta - wystarczy zalogować się na smartfonie lub tablecie i grać dalej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje