Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Firma DotEmu sprzedana

Reklama

Jej założyciele sformowali nową spółkę.

Założyciele DotEmu – firmy zajmującej się przenoszeniem starszych produkcji na urządzenia mobilne – zaskoczyli. Okazuje się, że dokładnie rok temu sprzedali swoje dziecko, a sami założyli nową spółkę, która zajmie się wydawaniem zewnętrznych projektów.

Xavier Liard i Romain Tisserand nieoczekiwanie poinformowali, że we wrześniu 2014 roku sprzedali DotEmu prywatnemu inwestorowi, który zamierza rozwijać firmę w kierunku zgodnym z wizją jej założycieli. Jego tożsamość nie jest jednak na razie znana. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że transakcja trzymana była w tajemnicy przez dwanaście miesięcy.

Mimo sprzedania spółki, Liard i Tisserand pozostawali jej pracownikami do czerwca. Później odeszli z DotEmu, nie spoczęli jednak na laurach i założyli nową firmę wydawniczą – Playdigious. Jednym z pierwszych projektów, nad którymi pracuje, jest mobilna wersja Pix the Cat – produkcji, która w październiku ubiegłego roku pojawiła się na konsolach Sony, a w styczniu została przeniesiona na PC.

Za powstanie gry odpowiada niezależne studio Pastagames, które wcześniej stworzyło m.in. Rayman Jungle Run. Data premiery tytułu nie jest znana, ale ma ukazać się na iPadzie, tabletach z Androidem, przystawce Android TV oraz Nvidia Shield.

Na deser – zwiastun Pix the Cat opublikowany przy okazji debiutu edycji PC.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje