Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Final Fantasy IX zmierza na urządzenia mobilne!

Reklama

Data premiery nie jest jednak znana.

Square Enix postanowiło przenieść na smartfony i tablety kolejną odsłonę swojego flagowego cyklu RPG-ów – Final Fantasy. Przedstawiciele firmy poinformowali, że trwają prace nad mobilną (a także komputerową) wersją dziewiątej części serii.

Gra pierwotnie wydana została na pierwszą konsolę PlayStation, na którą ukazała się w 2000 roku. Jej akcja osadzona jest w Gaii – świecie inspirowanym klasycznym fantasy. Pogrążony jest jednak w wojnie, za której wybuch odpowiedzialna jest królowa Brahne – władczyni Aleksandrii.

Gracze przejmują kontrolę nad młodym złodziejem Zidanem Tribalem, który łączy siły z księżniczką Garnet. Wspólnie z kilkoma innymi bohaterami starają się powstrzymać Brahne i doprowadzić do rozwiązania trwającego konfliktu. Okazuje się jednak, że królowa Aleksandrii nie działa sama i w rzeczywistości stoi za nią ktoś znacznie potężniejszy.

Najprawdopodobniej sterowanie w wersji mobilnej zostanie dostosowane do ekranów dotykowych. Oznacza to, że grać będzie można poprzez wykonywanie określonych gestów na wyświetlaczu lub po prostu wciskając cyfrowe przyciski.

Docelowo Final Fantasy IX ukaże się na PC oraz urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą iOS, a także Androida. Data premiery gry w wersji na wspomniane platformy nie jest na razie znana, ale można chyba założyć, że pojawi się ona jeszcze w tym roku. Poniżej znajdziecie zwiastun nowych wydań.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje