Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Final Fantasy IX trafiło na urządzenia mobilne!

Reklama

Kolejna odsłona flagowej serii Square Enix dostępna na smartfonach i tabletach.

O tym, że Final Fantasy IX zmierza na platformy mobilne wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Tajemnicą pozostawało jednak, kiedy dokładnie dane nam będzie zagrać w „dziewiątkę” na telefonach i tabletach. Square Enix przygotowało jednak niespodziankę i przed weekendem nieoczekiwanie udostępniło grę na iOS i Androidzie.

Akcja produkcji osadzona jest w Gaii – świecie, który inspirowany jest klasycznym fantasy. Tym samym mamy do czynienia z powrotem do korzeni cyklu, jako że nie zabrakło w nim różnego rodzaju rycerzy i księżniczek.

Kraina pogrążona jest jednak w wojnie wywołanej przez władczynię Aleksandrii – królową Brahne. Gracze wcielają się w niejakiego Zidane’a Tribala, młodego złodzieja. Wspólnie z księżniczką Garnet i kilkoma innymi bohaterami starają się pokrzyżować plany groźnej monarchini. Okazuje się jednak, że nie działa ona sama.

Niestety mobilna wersja Final Fantasy IX – tak jak inne produkcje Square Enix dostępne na smartfonach i tabletach – nie należy do tanich. Produkcja kosztuje w cyfrowych sklepach AppStore oraz Google Play odpowiednio 16,99 euro i 83,80 zł.

Na deser – jeden ze zwiastunów mobilnego wydania „dziewiątki”.

Final Fantasy IX - pobierz z App Store

Final Fantasy IX - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje