Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Faeria doczeka się wersji mobilnej

Reklama

Karcianka połączona ze strategią turową.

Faeria to powstająca z myślą o komputerach osobistych strategia z elementami znanymi z karcianek. Jej twórcy z niezależnego studia Abrakam ujawnili jednak, że zamierzają wydać tytuł także na platformach mobilnych.

Faeria przenosi graczy do klasycznego świata fantasy, w którym natrafić można nie tylko na ludzi, ale i inne inteligentne istoty. Nie zabrakło w nim również magii. Sami twórcy podkreślają też, że zamierzają ukryć w produkcji wiele informacji na temat uniwersum.

W grze użytkownikom przyjdzie toczyć bitwy z przeciwnikami. W trakcie starć podlegle jednostki przedstawione zostaną w formie kart, które będą losowo dobierane ze skompletowanej wcześniej talii. W postaci kartoników zaprezentowane zostaną również zaklęcia, które będzie można wykorzystać w czasie starć.

Pewnym utrudnieniem może być fakt, że kart nie będzie można swobodnie zagrywać. Będzie je można kłaść jedynie na heksach, na które podzielone zostanie mapa. Co jednak ciekawe, te pojawią się dopiero w wyniku działań użytkowników.

Docelowo Faeria opierać ma się na modelu F2P, co oznacza, ze zabawa będzie darmowa, choć nie zabraknie pewnie mikropłatności. Data premiery mobilnej edycji gry nie jest na razie znana – od kliku tygodni testowa wersja wydania PC znajduje się na Steamie w ramach wczesnego dostępu.

Poniżej znajdziecie jeden ze zwiastunów tytułu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje