Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Escape from the Pyramid debiutuje na iOS

Reklama

Bieganie po starożytnych piramidach.

Na iUrządzeniach pojawiło się Escape from the Pyramid - nowa produkcja niezależnego studia Tama Games. Tytuł czerpie garściami z takich klasyków, jak między innymi pierwsze dwie odsłony Prince of Persia.

Akcja gry osadzona jest w starożytnym Egipcie. A konkretnie: w jednej z umiejscowionych na jego terenie piramid. Gracz wciela się w pewnego Egipcjanina, który musi wydostać się z wnętrza wspomnianej budowli. Nie jest to jednak łatwe - konstrukcja jest ogromnym labiryntem, jednym z zadań użytkownika jest więc odnalezienie drogi do wyjścia.

To oczywiście nie wszystko - na bohatera czyhają bowiem rożnego rodzaju pułapki pokroju sadzawek z ławą czy wystających z ziemi kolców. Nie zabrakło też niebezpiecznych zwierząt, w tym węży oraz skorpionów. Postać porusza się automatycznie - rola gracza ogranicza się do wyboru kierunku biegu oraz pacania w ekran w odpowiednim momencie w celu ominięcia określonych przeszkód.

Warto jednak zaznaczyć, że z piramidy należy wydostać się w jak najkrótszym czasie. Można przy tym zwiększyć prędkość bohatera poprzez gromadzenie porozrzucanych na mapie klejnotów. Sama gra charakteryzuje się bardzo ciekawą oprawą graficzną stylizowaną na obrazki wykonane na papirusie.

Escape from the Pyramid dostępne jest w cyfrowym sklepie AppStore. Produkcję nabyć można w nim za 1,99 euro. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo czy gra doczeka się wersji na urządzenia działające pod kontrolą Androida. Poniżej znajdziecie najnowszy zwiastun tytułu.

Escape from the Pyramid - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje