Reklama

Eklips - nietypowa wariacja na temat Tetrisa

Z możliwością swobodnego przemieszczania bloków.

Parę dni temu na smartfonach oraz tabletach pojawił się najnowszy projekt niezależnego developera Umuta Dervisa – Eklips. Grę w skrócie można byłoby opisać, jako wariację na temat klasycznego Tetrisa. Mocno nietypową.

Podobnie jak w słynnej produkcji opracowanej przez Aleksieja Pażytnowa (która doczekała się wielu wcieleń), głównym zadaniem jest dopasowywanie pojawiających się bloczków. Jest tylko jedna, ale zasadnicza różnica – nie spadają w dół ekranu i można je nie tylko obracać, ale i przemieszczać.

Reklama

W praktyce oznacza to, że możemy umieścić klocki w różnych stronach planszy – z lewej, prawej lub od dołu. Oczywiście łącząc kolejne elementy oczyszczamy wyświetlacz i powiększamy liczbę zdobytych punktów. Rozgrywka kończy się w momencie, gdy zabraknie miejsca do podpięcia kolejnych bloczków.

Eklips nabyć można za pośrednictwem cyfrowego sklepu AppStore, w którym produkcję wyceniono na 1,99 euro. Niestety na razie nie wiadomo czy kiedykolwiek pojawi się na urządzeniach z systemem Android. Poniżej znajdziecie jeden ze zwiastunów gry.

Eklips - pobierz grę z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje