Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

EDEN zmierza na urządzenia mobilne

Reklama

Nastawione na współpracę RPG.

The Last Kind to nowe niezależne studio, które zostało założone przez „doświadczonych developerów i graczy” (członkowie firmy twierdzą, że działają w branży od ponad dziesięciu lat). Ekipa zaprezentowała swój debiutancki projekt – RPG-a EDEN.

Akcja gry osadzona będzie w tajemniczym świecie fantasy. Szczegółów dotyczących produkcji ujawniono na razie niewiele, ale z tego co już wiadomo wynika, że w przeciwieństwie do wielu innych podobnych produkcji fabuła nie będzie odgrywać w niej ważnej roli. Kluczowy ma za to być prowadzony przez użytkownika bohater.

Rozgrywka polegać ma przede wszystkim na jego rozwoju. Zabawa opierać ma się na kilku psodstawowych elementach – polowaniu, walce, craftingu oraz zarządzaniu podległym protagoniście obozem.

Głównym zadaniem ma być przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku. W tym celu najpierw trzeba będzie zgromadzić materiały, za pomocą których będzie można wytworzyć proste narzędzia i tarcze. Trzeba też będzie pamiętać o konieczności zebrania jedzenia, by bohater nie padł z głodu.

Wraz z postępami w rozgrywce gracze będą mogli założyć wspomniany wyżej obóz. Wówczas będą odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i swoich towarzyszy. Ba, z biegiem czasu niewielka grupa będzie mogła wyewoluować w większe miasto, a nawet królestwo. Wtedy będzie można nawet spróbować podbić krainy należące do innych użytkowników.

Bo musicie wiedzieć, że produkcja kłaść ma nacisk na zabawę z innymi graczami. Promowana przy tym ma być współpraca – nasz bohater będzie mógł należeć do gildii, na której decyzje wraz z postępami w rozgrywce będzie mógł mieć coraz większy wpływ.

Data premiery EDEN-u nie jest znana, ale gra powstaje z myślą o platformach mobilnych. Tyle tylko, że nie wiadomo dokładnie jakich – najprawdopodobniej jednak produkcja trafi ostatecznie na urządzenia działające pod kontrolą systemów iOS oraz Android.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje