Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dust: An Elysian Tail trafi na urządzenia mobilne

Reklama

Piękna, kolorowa gra akcji.

Dust: An Elysian Tail to stworzona przez niezależnego projektanta Deana Dodrilla produkcja, która w 2012 roku ukazała się na konsoli Xbox 360, a pózniej pojawiła się na innych platformach (w tym PC). Teraz jej autor ujawnił, że zamierza przenieść swoje dzieło na urządzenia mobilne.

W grze użytkownicy wcielają się w tytułowego Dusta - osobnika cierpiącego na amnezję, który na samym początku rozgrywki natrafia na legendarny miecz Abrah. Dzierżąc go stara się uratować rodzinną wioskę zmagającą się z atakiem potworów, a przy okazji odkryć swoją tożsamość. Pomaga mu w tym towarzyszący mu przyjaciel Fidget.

Sama produkcja jest dwuwymiarową grą akcji z elementami platformówkowymi i RPG. W trakcie zabawy można uzyskać dostęp do nowych umiejętności, którymi posługiwać się może Dust, a już zdobyte można rozwijać. Tytuł charakteryzuje się też przepiękną, kolorową oprawą graficzną, która jest jednym z najmocniejszych punktów projektu.

Największe zmiany w wersji mobilnej zajdą oczywiście w sterowaniu, które zostanie dostosowane do ekranów dotykowych. Dodrill podkreśla zresztą, że opracowanie edycji na smartfony i tablety było jednym z największych wyzwań, z jakim musiał sobie poradzić - w porównaniu do pozostałych wydań, jej stworzenie było najbardziej czasochłonne i zajęło aż pięć miesięcy.

Niestety data premiery mobilnego Dust: An Elysian Tail nie jest znana, aczkolwiek autor gry obiecał, że powinno się ono ukazać w niezbyt odległym terminie. Produkcja trafi na razie tylko na iOS, ale nie wiadomo czy planowana jest edycja na urządzenia z Androidem. Poniżej znajdziecie zwiastun tytułu w wydaniu na smartfony i tablety.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje